موفقیت در زندگی با مهارت‌های کلامی

موفقیت در زندگی با مهارت‌های کلامی

ارتباط کلامی

شما هر روز که از خواب بیدار می شوید، در حال ارتباط برقرار کردن با دیگران هستید تا وقتی که شب به رختخواب می روید، در محیط کاری خود به طور مداوم در حال صحبت کردن با همکاران و مشتریان خود هستید، در جامعه برای رفع نیازهای خود، با دیگران صحبت می‌کنید، برای ارتباط خوب با خانواده و رفع نیازهای روحی و عاطفی آنها، باید مستمر صحبت و ارتباط برقرار کنید. یعنی درصد قابل توجهی از ارتباطات ما در طول روز، با ارتباطات کلامی همراه است.

طبق تحقیقات انجام شده، به طور میانگین، ۴۳ درصد از ارتباطات ما، صرف شنیدن و ۳۲ درصد صرف صحبت کردن می‌شود! یعنی ۷۵ درصد ارتباطات ما، ‌ارتباطات کلامی است، اما بسیاری از ما نمی‌دانیم در هر موقعیت و جایگاهی، چطور سر صحبت را باز کنیم.

فن بیان کجا به دردمان می‌خورد؟

اگر می‌خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبان منتقل کنید و آنها از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند، باید « فن بیان » خوبی داشته‌ باشید. تقریبا ۸۵ درصد از موفقیت در زندگی، مستقیما به مهارت‌های ارتباطی‌ و قدرت بیان ما مربوط می‌شود. یعنی فرقی نمی‌کند چقدر بلندپرواز، اهل پشتکار و یا تحصیل‌کرده باشید، اگر مهارت‌های ارتباطی و قدرت بیان را در خود ایجاد و تقویت نکنید، احتمال موفقیت‌ شما کاهش پیدا می کند.

بنابراین آموزش و تمرین دراین زمینه را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهید. آیا بدون تمرین میشه در رانندگی مهارت پیدا کرد؟ مهارت صحبت کردن مثل رانندگی، فوتبال و یا فروشندگی است. هر چقدر بیشتر آموزش و تمرین کنیم، مهارت بیشتری پیدا می‌کنیم و اعتماد به نفس بیشتری هم بدست خواهیم آورد. بهبود فن بیان کار یک روز و یک هفته نیست، اما می‌توان آنرا روز به روز بهتر کرد.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: