پرسش های مشکل گشا

ما در تمام اوقات شبانه روز برای اینکه بتوانیم روی موضوعی فکر کنیم، سوالاتی را در ذهنمان مطرح می کنیم. یعنی بیشتر کار ذهنی ما در طول شبانه روز، طرح سوال های متعدد و جستجوی پاسخ برای آنها است. بنابراین اگر می خواهیم کیفیت زندگی مان را تغییر دهیم، باید سوالات عادتی مان را تغییر دهیم. پرسش هایی که مرتباً تکرار می کنیم، می توانند موجب عذاب یا شادی، ناکامی یا موفقیت و بدبختی یا خوشبختی ما شوند، لذا سوالاتی مطرح کنید که امید به موفقیت تان را تقویت کند.

اگر با شخصی روبرو شدید که واقعاً خوشحال است، به شما اطمینان می دهم که این فرد مدام به اموری توجه می کند که خوشحالش می کند، یعنی پیوسته سوالاتی را مطرح می کند که خوشحالش می کنند. به سوالات این اشخاص پی ببرید و آنها را بکار گیرید.

کودکان استاد طرح سوال هستند. آنها تا بزرگ شوند، ما را با چند میلیون سوال بمباران می کنند. آنها ماشین های فراگیری هستند و برای اینکه بتوانند یاد بگیرند، فکر کنند و ارتباطات جدیدی به وجود آورند، از خود یا دیگران سوالاتی می پرسند.

مغز بشر توانایی آن را دارد تا سریعتر از هر کامپیوتر پیشرفته ای به پاسخ دست یابد. برای اینکه بتوانید به اطلاعات ذخیره در مغز خود دست یابید، باید سوالات مناسب طرح کنید. کامپیوتر ذهن شما آماده خدمت به شماست و هر سوالی از آن بپرسید، بدون شک پاسخی برای آن می یابد. بنابراین سوالات باید امیدبخش و سازنده باشند.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: