یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم

برای یادگیری مکالمه انگلیسی از کجا شروع کنیم؟  

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، باید بتوانید در زمینه های شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتن و مکالمه مهارت پیدا کنید. از بین این مهارت ها،  «« مکالمه‌ »» مزیت‌ خاصی برای شما ایجاد می‌کند. اگر فقط قصد تقویت مکالمه را دارید، زیاد فایل صوتی و تصویری گوش دهید، زیاد صحبت کنید و از پرداختن به جنبه های دیگر بپرهیزید. یعنی اگر قرار است مثل یک انگلیسی زبان حرف بزنید، باید بدون خواندن گرامر، آن را یاد بگیرید. نوزادان و کودکان در ابتدا، حرف زدن را می‌آموزند، بعد شروع به خواندن و نوشتن می‌کنند. بنابراین طریقه‌ی طبیعی زبان‌آموزی، عبارت است از گوش کردن، حرف زدن، خواندن و درآخر نوشتن.

بزرگترین مانع در مسیر یادگیری یک زبان جدید، ترس از اشتباه کردن است. از اشتباه کردن نترسید و خجالت را کنار بگذارید! مسلم است که از همان ابتدا نمی توانید صحیح صحبت کنید. ممکن است کلمه ای را اشتباه به کار ببرید و یا جمله سازی های بدی داشته باشید، اما همه اینها جزئی از فرآیند یادگیری است. یادگیری زبان انگلیسی تدریجی است و اشتباه کردن جزئی از فرآیند یادگیری است، اشتباهات کمک می کنند بهتر شوید، پس آنها را بپذیرید.

به‌جای حفظ کردن لغات انگلیسی، عبارات مختلف را حفظ کنید.

آنچه که برای یادگیری مؤثر زبان نیاز داریم، خودآموزی است. یعنی قصد کنیم که برنامه‌ای مناسب برای خود طراحی کنیم و به آن پایبند بمانیم.

تمرین مهارت‌های مختلف به طور انفرادی ما را قوی و قوی‌تر می‌سازد. همانطور که رمز موفقیت لیونل مسی به گفته‌ی خودش، ساعت‌های متمادی تمرین انفرادی است. پس مهم است که بیاموزیم چگونه زبان انگلیسی را بدون حضور در کلاس یاد بگیریم.

وقتی یک نوزاد آموختن زبان مادری خود را آغاز می‌کند، لغات و عبارت‌ها را در کنار هم می‌آموزد. بنابراین عبارت‌ها را یاد بگیرید تا مجبور نباشید به کلماتی که دارید به کار می‌برید فکر کنید. فرایند جمله‌سازی باید خودکار باشد. اگر ۱۰۰۰ لغت بدانید، ممکن است نتوانید حتی یک جمله‌ی درست بسازید. اما اگر یک عبارت را یاد بگیرید، صدها جمله‌ی صحیح می‌توانید بسازید. تنها با آموختن ۱۰۰۰ عبارت می‌توانید خود را یک متکلم عالی زبان انگلیسی حساب کنید. به‌جای حفظ کردن لغات انگلیسی، عبارات مختلف را حفظ کنید. مثلاً بجای اینکه لغت school را به معنی « مدرسه» حفظ کنید، عبارت I go to school به معنی « من به مدرسه می‌روم» را حفظ کنید.

روش یادگیری خودتان را پیدا کنید!

یادگیری زبان لزوما به معنای نشستن پای کتاب نیست و منابع زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند که در مسیر درستی قدم بردارید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که فیلم ویدیوئی مورد علاقه تان را تماشا کنید، چون با جنبه های مختلف زندگی روزانه مثل مدرسه، کار و زندگی اجتماعی سر و کار دارد. اولین مهارتی که با دیدن فیلم و سریال تقویت می‌شود، مهارت‌ شنیداری شماست. تنها به‌واسطه شنیدن است که مهارت های بعدی مانند حرف زدن می‌تواند بطور اصولی در شما تقویت شود. خوب گوش دادن منجر به خوب صحبت کردن می شود. یعنی گوش دادن مقدمه صحبت کردن است. مسلما تماشای فیلم برای سرگرمی به شما کمک نمی‌کند زبان یاد بگیرید. باید هنگام فیلم دیدن فعال باشید، عمیق فیلم ببینید و روی هر کلمه‌ و عبارتی تمرکز کنید. باید این فیلم را چند بار تماشا کنید، اینکه فیلمی را تنها یک بار تماشا کنید، مانند این است که فلش‌کارتی را تنها یک بار نگاه کنید. فیلم خارجی مورد علاقه‌‌ی شما چیست؟ مزایای مطالعه‌ی فیلم‌های خارجی بی‌شمار است. واژه‌هایی که در فیلم‌ها بیان می‌شوند در مقایسه با واژه‌های کتاب‌های درسی، رایج‌ وکاربردی‌تر هستند.
در ادامه فایل ویدئویی مربوط به سخنرانی آقای بیل گیتس، مالک شرکت مایکروسافت، به انضمام فایل پی دی اف انگلیسی و ترجمه فارسی آن جهت آغاز تمرین مکالمه ارائه گردیده استبیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: