چگونه در بازار طلا سرمایه گذاری کنیم؟

مـقدمـه :

اگر درآمد ثابتی دارید و بخواهید بخشی از درآمد خود را پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کنید، روش‌های متنوعی وجود دارد که هر یک مزایا و معایبی دارد و بسته به مقدار سرمایه و ریسک‌پذیری شما، ممکن است مناسب یا نامناسب باشند. شناخته‌ شده ترین این روش‌ها عبارتند از:

۱ـ سرمایه‌گذاری در بانک و دریافت سود بانکی

۲ـ خرید طلا و سکه

۳ـ خرید ارزهای خارجی مثل دلار و یورو                  

۴ـ عضویت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

۵ـ سرمایه‌گذاری در بورس

معمولا هرچه انتظار سود از روش سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، ریسک ضرر هم در آن بیشتر خواهد بود. یعنی هرچه ریسک بیشتری کنید، احتمال دستیابی به سود بیشتر هم افزایش می‌یابد.

طوفان فکری

مـقد مـــه :

اصطلاح طوفان فکری، اولین بار در سال ۱۹۵۸ توسط الکس اسبورن Alex Osborn  آمریکایی در کتابی تحت عنوان ” تخیل عملی” Applied Imagination  منتشر شد. اسبورن ادعا کرد که برای حل یک مسئله، دریافت مجموع نظرات اشخاص مختلف موثرتر از یک نفر است. تکنیک بارش فکری (brainstorming) يك تكنيك ساده و موثر جمعی است كه براساس آن گروهي مي كوشند تا در یک بازه زمانی کوتاه و با ارائه فی البداهه و شفاهی انبوهی ايده در حداقل زمان، راه حل هاي بالقوه يك مسئله و فرصت هاي مناسب را شناسائي نمايند. (خلق حداکثر ایده‌ در حداقل زمان) اين روش با عناوین طوفان ذهني و بارش فكري نيز معرفی شده اند.

راهکارهای انتخاب ساز موسیقی برای فرزندان

امروزه والدین بسیار علاقه مند هستند که اولین قدم در آموزش موسیقی کودک خود را بردارند، اما با این پرسش روبرو هستند که بهترین سن آموزش موسیقی برای کودک، از چه زمانی شروع میشه؟ و معمولاً با چه سازی؟ برای آموزش موسیقی، ساز‌های متنوعی از جمله ساز‌های ایرانی و غربی وجود داره که آموزش را می‌توان با هر کدام از آنها آغاز کرد و هیچ سازی پیش نیاز ساز دیگر نیست. خانواده سازهای غربی تعداد بسیاری از سازها را شامل می شود، از سازهای کوبه ای گرفته تا سازهای بادی و زهی. اگر بخواهیم از سازهایی که در سراسر دنیا دارای محبوبیت هستند صحبت کنیم، بی شک ساز “پـیـانـو” در راس همه آنها می باشد. هر فرد باید در درون خودش جستجو کند تا متوجه شود که با چه سازی و چه صدایی می‌تواند ارتباط بهتری برقرار کند و به چه سبکی از موسیقی علاقه دارد. برای آموزش موسیقی، چه کودک و چه بزرگسال، تمرین و تکرار زیاد لازم هست و این تمرین و تکرار مستمر، آنها را به آدمهای صبور تبدیل میکنه و در یک کلام، پشتکار، علاقه و تمرین برای موفقیت در موسیقی خیلی تعیین کننده است.

error: