آیا شما از شغل فعلی خود راضی هستید؟

آیا شما هم اکنون کاری را که دوست دارید انجام می دهید؟ یقین دارم که تنها تعداد اندکی خواهند گفت:  « بله ». اگر شب جمعه به همان اندازه شب شنبه برایتان لذت بخش است، شما کاری را که دوست دارید انجام می دهید. تا زمانی که شور و اشتیاق دارید و بی وقفه در حال جستجو و یادگیری و رشد هستید، هر کسب وکار دلبخواهی را می توانید آغاز و دنبال کنید. انتخاب کسب و کار با یک فکر شروع می شود. این فکر در زندگی روزمره، با مشاهده، جستجو، پرسش، جمع آوری اطلاعات و مشاوره  شروع می شود. هیچکدام از صاحبان شرکت های موفق امروز در ابتداء دارای خروارها تجربه و خورجینی از پول نبوده اند، آنان با لحظه ای از آگاهی کارشان را شروع و آن را دنبال کردند. اما همه باید بدانیم که موفقیت در انتخاب، شروع و استمرار یک کسب و کار به تلاشی مستمر و همه جانبه نیاز دارد، اما به هر چه ساخته ذهن باشد می توان دست یافت و در پشت هر فکر تازه ای یک نیاز کهنه وجود دارد.

موفق ترین سرمایه گذاران جهان تشنه یادگیری اند. آنان با وسواس تمامی اطلاعات مرتبط با صنعت، بازار و رقابت را جمع آوری می کنند، اما این جریان یادگیری تنها در کلاس درس اتفاق نمی افتد، بلکه در خیابان، معاشرت ها، بازدید از نمایشگاها و سایت ها، و … کامل می شود.

اگر هدف شما این است که کسب و کار مورد علاقه خود را ایجاد و فعال نگه دارید، آماده لغزش ها و شکست باشید و فرصت ها را غنیمت بشمارید. شکست را دوست خودتان بدانید. شما نمی توانید بدون شکست به اوج برسید. هر پاسخ « نه »را یک آغاز بدانید نه یک پایان. عمق هر پاسخ « نه » را بکاوید. در درون هر « نه » اطلاعاتی وجود دارد که به شما کمک می کند بهتر عمل بکنید. یک « نه » را جهانی نکنید. روش های زیادی برای اندازه گیری موفقیت در کسب و کار وجود دارد، پول یکی از آنها است. اما شادی و رضایت هم، بخش دیگری از آن هست. در زندگی از کسانی مشاوره بگیرید که مایلید به جای آنان باشید. اگر خود را در میان گروهی از افراد فکور و با پشتکار قراردهید که عاشق کارشان هستند، حرکت در جاده موفقیت را برای خود آسان می کنید، همچنین آدم هایی را هدف قرار دهید که می توانند در موفقیت شما موثر واقع شوند.

چیزی به نام « موفقیت یک شبه » وجود ندارد، اما تجسم خود در اوج، موفقیت را تسریع می کند. هنگام حرکت در جاده موفقیت کسب و کار، فقط به جلو نگاه کنید. و مطمئن باشید که تجربیات موفق و ناموفق گذشته به شما در انتخاب و تصمیم گیری مدد می رسانند.

بعضی از افراد، میانسالی را دوران نابودی فرصت ها تلقی می کنند، اما باید به این عزیزان گفت که جعبه ابزار شما میانسالان پر است. بنشینید و فهرستی از تجربه هایتان در طی آن سالها تهیه کنید. شما آزادی بیشتری برای ابداع ، تولید و ارائه خدمات دارید. من بسیاری از افراد را دیده ام که کسب و کارشان را در ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۰ سالگی و بالاتر دگرگون و ارتقاء بخشیده اند. هر فعالیتی در زندگی با دو قدم ساده شروع می شود:

۱ـ داشتن هدف                      2ـ اقدام به عمل و حرکت

کار مورد علاقه تان را شروع کنید و برای به ثمر نشستن آن، صبوری و پشتکار داشته باشید.

تدوین : مجتبی یعقوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: