آیا می خواهید به اوج برسید؟

آیا می خواهید به اوج برسید؟ پس باید بدانید که در این مسیر به چه چیزهایی نیاز دارید. در مرحله اول باید علائق خود را کشف کنید. اما چگونه؟

میشه راه حل هایی ارائه داد از جمله:

۱ـ به دوران کودکی و نوجوانی تان برگردید که خالص ترین دوران زندگی شما بوده اند. چه چیزی را دوست داشتید؟ سرگرمی هایتان چه بود؟ دلتان می خواست چه کاره شوید؟ برای یادآوری خاطرات گذشته از والدین، وابستگان و آشنایان، که ناظر بر رفتار و رشد شما بوده اند، نیز می توانید کمک بگیرید.

۲ـ در حال حاضر شما چه کسی را تحسین می کنید؟

۳ـ به روش آزمون و خطا عمل کنید، یعنی فهرستی از فعالیت هایی را که هم اکنون فکر می کنید علاقه دارید انجام بدهید، را تهیه کنید. با یک صفحه سفید شروع کنید(فرم پیوست).

برای حصول نتیجه می توانید هر سه روش ذکر شده را ترکیب و علائق خود را کشف و سپس اولویت بندی نمائید. برای این منظور کافی است در جلو هر کدام از آنها و متناسب با درجه علاقه مندی خود، عددی بین صفر تا پنج را بنویسید. هم اکنون می توانید بر روی علاقه های خود تمرکز کنید و تعقیب شان کنید، یعنی شما در مسیر تحقق رویاهایتان قرار گرفته اید.

شادترین افراد کسانی هستند که آنچه را انجام می دهند دوست دارند. بهترین فکر دنیا هم به جائی نمی رسد اگر شور و شوق حامی آن نباشد، نشان دهید که برای مقابله با دشواری ها آماده اید. طبیعی است که به ثمر رسیدن بذر در دل خاک به وقت کافی نیاز دارد، همچنین تحقق علائق، نیاز به برنامه ریزی، پایداری و گذشت زمان دارد.

تدوین ـ مجتبی یعقوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: