احد عظیم زاده، سلطان فرش ایران

احد عظیم زاده، سلطان فرش ایران

مقدمه :

دنیای فرش، دنیای زیبائی‌هاست، حتماً فرشی را لمس کرده و غرق تماشای نقش و نگارش شده‌اید. ما با عزیزانمان روی فرش‌ها نشسته و چای می‌خوریم و روی آن خاطره می سازیم. احد عظیم زاده، سلطان تجارت فرش ایران و یکی از بزرگترین تاجران فرش در سطح دنیا می‌باشد و دارای ثروت و شهرت فراوان است. این تاجر میـلیـاردر خـودساخته، تمام ثروت و دارایی خود را از صفر، با تحمل رنج و تلاش فراوان خود به دست آورده است.

بـیوگـرافی :

احد عظیم زاده، مولتی میلیار معروف و مالک متل قو کیست؟

احد عظیم زاده در ۱۰ آذر ماه سال ۱۳۳۶ در روستای اسفنجان، از توابع شهرستان اسکو، واقع در آذربایجان شرقی به دنیا آمد. در سن ۷ سالگی و در بدو ورود به مدرسه، پدرش را از دست داد و در شرایط سختی زندگی خود را ادامه داد. روزها قالی می‌بافت و شب‌ها مشغول درس خواندن می‌شد. وقتی ۱۳ ساله بود، قالی‌ها و پشتی‌های بافته شده را بر دوش خود می‌گذاشت و به اسفنجان و اسکو می برد، تا آنها را بفروشد.

در سن ۱۸سالگی به خدمت سربازی رفت و در ۲۰ سالگی موفق به گرفتن پاسپورت شد و برای صادرات فرش‌های دستباف به آلمان و سوئیس سفر کرد، چون شنیده بود که آلمان بهترین کشور برای تجارت فرش است. از مراکز و نمایشگاه‌های عرضه فرش شهر هامبورگ بازدید و با سلایق مختلف آشنا و ایده‌های جدیدی نیز بدست آورد.

آنجا مطلع شد که بسیاری از ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می روند، لذا به سوئیس سفر کرد. در ژنو یک مشتری، ایده‌ی بافتن فرش گرد را به او گوشزد کرد، چون طرفداران زیادی داشت. وقتی به روستای خود باز گشت، با سرمایه خود جایی را اجاره و دستگاه‌هایی را به صورت نقد و اقساط خریداری و شروع به بافت «« فـرش گــرد »» کرد. بعد از بافتن اولین فرش‌های گرد، تاجران آلمانی باخبر شده و راهی اسفنجان شدند. ایشان در اولین معامله شش و نیم میلیون تومان پول نقد و شش میلیون تومان هم چک گرفت. در حالیکه او با سرمایه ای ۱۰۰هزار تومانی کارخودش را شروع کرد.برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

pdf download

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: