باورهای اساسی برای موفقیت در زندگی

باورهای اساسی برای موفقیت در زندگی

مقدمه :

موفقیت یک روش مطلق نیست، بلکه فرآیندی برای رفتن برفراز ناکامی هاست. درون شما یک نیروی نهانی است که می توانید به اتکاء به او، کارهایی که در خواب هم تصور نمی کردید را انجام دهید. به مجرد آنکه باورهایتان را تغییر دهید، این نیرو دراختیار شما قرار می گیرد.کافیست خود را از خواب پریشان بیدار کنید و برداشت های « نمی توانم » ، « ارزش ندارم » ، « استحقاق ندارم» و سایر باورهای خود محدودکننده را کنار بگذارید.

افکار و باورهای شماست که رویدادها را، خوب و بد تفسیر می کند. براستی همه چیز مربوط به افکار و باورهای شماست، می تواند زندگی را مملو از شادی و یا پر از فلاکت و بدبختی بکند. پس باید فکر کنید که انسانی ارزشمند هستید. باید به خودتان نمره قبولی بدهید. افکار، باورها و تصاویر ذهنی شما، گرانبهاترین سرمایه و بهترین دوست شما هستند. تصویر ذهنی سالم، نقطه قوت وجود شماست، که به شما امکان می دهد زیر فشار و در شرایط بحرانی، روی پای خود بایستید.

بـاور اول ـ نقاش به عمد تصویر بد نمی کشد و خالق مدبر و قادر مطلق، انسان فقیر نمی آفریند. یک سازنده  اتومبیل به عمد قطعه خراب را در اتومبیل نمی گذارد، چگونه آفریدگار عالم ممکن است به عمد، بندگانش را برای شکست و ناکامی طراحی کرده باشد. خداوند هرکسی را منحصر به فرد آفریده است، همانطور که هر دانه برف منحصر به فرد است.

بـاور دوم ـ شما برای بردن به دنیا آمده اید نه باختن. زندگی خلاق بدون بخشیدن خود، به خاطر لغزش ها و خطاها ی گذشته امکان پذیر نیست. باید درک کنید که انسان کامل و بی عیب و نقص وجود ندارند. به نقاط قوت خود فکر کنید. به سرمایه های خود فکر کنید و اجازه ندهید که ترس از ناکامی بر وجود شما چیره شود. برای برخورد با مشکلات زندگی، به خود ایمان داشته باشید. باید استعداد و توانایی تحمل و ایستادگی در برابر شداید و مشکلات زندگی را یاد بگیرید. آیا می دانید که جسم تان همه روزه در برابر میلیون ها باکتری خطرناک، مقاومت می کند و پیروز از صحنه مبارزه خارج می شود.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: