بذر های موفقیت - هدف گذاری

بذرهای موفقیت = هدف گذاری

آیا شما برای سال های آینده خود، هدف های مشخص و مکتوب دارید؟

هدفی که نوشته نشود، فقط رویا و آرزویی شیرین و دست نیافتنی خواهد بود. زندگی شما تنها زمانی عالی خواهد شد که به طور واضح مشخص کنید، چه می خواهید. تعیین کنید که در هر حوزه کلیدی از زندگی یتان( حوزه توانمندسازی، شغل، کسب و کار، درآمد، سلامتی، خانواده، روابط اجتماعی و … ) چه می خواهید. فكر كردن از آينده به گذشته را تمرين كنيد. موقعيت خود را در ۵ سال بعد درذهن مجسم كرده و از آن ديدگاه به مسير پشت سرخود نگاه كنيد.

با ایده آل گرایی شروع کنید و هیچ محدودیتی برای خود در نظر نگیرید. هر کسی که الان در هر حوزه ای قوی و پیشرو هست، زمانی در آن ضعیف بوده است. خواسته های خودتان را درون یک دفترچه و به تفکیک در هر حوزه، بر حسب اهمیت، اولویت دسترسی، و زمان رسیدن به آن، طبقه بندی کنید. این عملیات را « هدف گذاری » می نامند. این اهداف می توانند کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشند.

اولویت با اهداف طلایی هست. اهدافی که بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی شما می گذارند. مهمترین اهداف خود در سال ۱۳۹۹ را مکتوب کنید. مثلاً :

۱ـ من از ۱۶ فروردین، در دوره های آموزش مکالمه زبان انگلیسی آموزشگاه …. ثبت نام می کنم.

۲ـ من هر ماه ۲ عنوان کتاب، در حوزه کسب و کار و شغل خودم مطالعه می کنم.

۳ـ من تا پایان شهریور، برای افزایش ودیعه اجاره مسکن۱۰ میلیون تومان پس انداز می کنم.

۴ـ من تا پایان تیر ماه، درآمد ماهیانه را به میزان یک میلیون تومان افزایش خواهم داد.

۵ـ من هر هفته ۶ کیلومتر راه پیمائی خواهم کرد.

۶ـ من برای خرید آپارتمان ۱۰۰ متری، به مدت ۱۰ سال و ماهی۲۰۰ هزار تومان در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری خواهم کرد و ….

سپس کلیه فعالیت هایی که منجر به تحقق هر یک از اهداف می شوند را لیست کنید. یادتان باشد که تمام مهارت های مورد نیاز برای تحقق اهداف، یادگرفتنی هستند. همچنین برای تحقق تمام اهدافتان، ضرب العجل تعیین کنید. اهداف میان مدت و بلند مدت را به بازه های یک ماهه و یکساله بشکنید تا بدانید در هر ماه و سال چه فعالیت هایی را باید انجام بدهید.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: