روش‌های ایده‌پردازی برای ایجاد کسب و کار

روش‌های ایده‌پردازی برای ایجاد کسب و کار

برای ایجاد کسب و کار، چگونه ایده‌پردازی پیدا کنید؟

آیا ایده شما می تواند به اندازه کافی تراکنش پولساز ایجاد کند؟

ما ایده های مختلفی در ذهن داریم که بسیاری از آنها به واقعیت تبدیل نمی شوند، چونکه یا خیلی بدبین هستیم یا خیلی خوشبین. اما والت دیسنی معتقد بود که، تمام رویاهای ما به واقعیت تبدیل خواهند شد، اگر ما شجاعت کافی برای تعقیب آنها را داشته باشیم. مطالعه این مقاله می تواند ذهن ایده‌پرداز را نسبت به منابع اطراف خود روشنتر و احتمال تولید ایده‌های موثر برای ایجاد کسب و کار را بیشتر کند.

گاهی انتظار داریم ایده کسب و کار ما یک‌شبه به درآمدزایی برسد. اما زندگی بخشیدن به یک ایده در محیط واقعی، نیاز به طی مراحل مختلفی دارد، مانند مراحل ساخت یک خانه از روی نقشه تا اجرای کامل و هر شخص متناسب با توانایی و مهارت خود یک برنامه و یک مسیر متفاوت برای تحقق ایده خود انتخاب می‌کند، درست مانند هر ورزشکار حرفه ای که با تمرین و ممارست، خود را برای شرکت در مسابقات و برنده شدن آماده می‌کند.

برای شروع کسب و کارهای جدید و خلاقانه، بهتر است زمان زیادی صرف ایده‌پردازی نکنید، از یک اقدام عملی ساده شروع کنید. در این حالت ادامه فرآیند، ملموس و محسوس‌تر خواهد شد. یعنی هر روز اهداف و اقدامات کوچکی را به برای خود تعریف کنید. در پایان روز، برای روز بعد هدف گذاری کنید و آنها را یادداشت کنید. اقدامات روزانه باید کوتاه و قابل دستیابی باشند.

با این روش شما طی یک ماه توانسته اید مسیرهای مختلفی را آزمایش کرده و نتایج مختلفی کسب نمایید. یعنی شما در نقطه شروع متوقف نشده اید، بلکه وارد دنیای اجرا شده و با مسائل و چالش های واقعی آن روبرو شده‌اید. ممکن است برخی از اقدامات کوتاه روزانه مفید نباشند، اما شما تجربه‌ای اندوخته و در صورت اشتباه به سرعت می توانید مسیر را اصلاح نمایید. برای شروع خوب لازم نیست همه چیز را با توان خود آغاز کنیم، بلکه باید منابع آماده اطراف را با اهداف خود همراستا سازیم.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: