وارن بافت

قهرمان سرمایه گذاری، وارن بافت را بیشتر بشناسید.

مـقــدمـه :

عادت کردن یکی از مهمترین خصلت های بشر است. عادت، زنجیری سبک برگردن ما می‌افکند که آن را حس نمی‌کنیم و به تدریج محکم و گسستن آن غیر ممکن می شود. عادت ها به صورت مؤثر رفتارها را شکل می دهند. برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذاری موفق باید عادات مالی مثبت و سالم را در خود تقویت و عادات مضر مالی را ترک کنیم و در این مسیر الگوی مناسبی را انتخاب کنیم.

بـیـوگـرافی :

وارن بافت در ۲۰ آگوست سال ۱۹۳۰ در ایالت اوماها نبراسکا به دنیا آمد. او دومین فرزند از سه فرزند و تنها پسر خانواده بود. وارن تحصیلات خود را در دبستان رزهیل در اوماها آغاز کرد. پدرش هاوارد بافت تاجر و سیاستمدار بود. پدرش در سال ۱۹۴۲ در انتخابات کنگره آمریکا پیروز شد و در پی آن وارن بافت به همراه خانواده به واشنگتن دی سی نقل مکان کرد. وی در آنجا در مدرسه راهنمایی آلیس دیل تحصیلاتش را ادامه داد و در سال ۱۹۴۷ در ۱۷ سالگی از دبیرستان وودرو ویلسون فارغ التحصیل شد و در روز فارغ التحصیلی، آینده اش را با یک جمله پیش بینی کرد: “ریاضیات را دوست دارم و در آینده یک دلال سهام شرکت ها می شوم.”  بافت در سن ۱۷سالگی تحصیلات‌اش را در رشته اقتصاد در دانشگاه پنسیلوانیا آغاز کرد. پس از سپری کردن دو سال در پنسیلوانیا، به دانشگاه نبراسکا رفت تا تحصیلاتش را در آنجا به پایان برساند. او در سال ۱۹۵۱ مدرک لیسانس خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه کلمبیا، جایی که در کلاس‌های اقتصاددان بزرگ، بنجامین گراهام شرکت کرده بود، دریافت کرد. وارن بافت پس از آن، تحصیلاتش را در موسسه مالی نیویورک ادامه داد.

او در سال ۱۹۵۲ با سوزی تامپسون ازدواج کرد. آنها یک آپارتمان سه خوابه‌ی مخروبه و پر از موش را به مبلغ ماهیانه ۶۵ دلار اجاره کردند. در سال ۱۹۵۳ فرزند اول وارن و سوزی به نام سوزان آلیس به دنیا آمد. برای صرفه جویی از یک کشوی خراب لباس برای او تخت درست کرد. آنها دو فرزند دیگر به نامهای هاوارد و پیتر دارند. این زوج از سال ۱۹۷۷ متارکه کردند و البته از لحاظ قانونی تا سال ۲۰۰۴ که سوزان فوت کرد، زن و شوهر بودند. وارن بافت در سال ۲۰۰۶ و در سن ۷۶ سالگی با آسترید مرکس، شریک قدیمی خود ازدواج کرد.

وارن بافت در سال ۲۰۱۲ به سرطان پروستات مبتلا شد و با گذراندن دوره‌ی ۴۴ روزه شیمی ‌درمانی آن را درمان کرد.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: