نازنین دانشور، کارآفرین برتر و مدیر سایت تخفیفان

نازنین دانشور، کارآفرین برتر و مدیر سایت تخفیفان

بیوگرافی:

نازنین دانشور متولد آذر ماه سال ۱۳۶۲ در تهران است. او پس از طی تحصیلات مقدماتی، دیپلم ریاضی و فیزیک را اخذ و بعد از قبولی در کنکور سراسری، وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر شد و در رشته مهندسی نرم‌ افزار و IT  مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریافت نمود.

او در زمان دانشجویی در یک مؤسسه کنکور شروع به تدریس کرد، اما به سبب علاقه‌اش به برنامه‌نویسی جذب شرکت «آتیه داده پرداز» شد. وی از طرف شرکت برای گذراندن یک دوره یک ساله برنامه‌نویسی به انگلستان فرستاده شد. عملکرد او در این مدت آنقدر درخشان بود که در سن ۲۵ سالگی، به عنوان مدیر ارشد پروژه انتخاب شد. مدتی هم در بخش فنی شرکت آلمانی Groupon فعالیت کرد که کارش نوشتن پروژه‌های تجارت الکترونیک بود.

او می گوید: زمانی که کارمند بودم، به راه‌اندازی یک سایت مستقل فکر می‌کردم. در سال ۱۳۸۸ یک سوپر مارکت آنلاین به نام «میدونک» در تهران راه‌اندازی کرد که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت. اما این پروژه به سبب تجربه کم، نداشتن برنامه‌ریزی و آشنا نبودن به مسائل پشتیبانی به شکست منجر شود. وی معتقد است درک درست از ساختار کسب و کار، از مباحث فنی مهمتر است و باید ۹۰ درصد فعالیت، به عملیات لازم برای رشد کسب ‌و ‌کار اختصاص داده شود.

نازنین دانشور دلسرد نشد و حاصل تجربه‌هایش را به مسیر جدیدی هدایت کرد و در سال ۱۳۹۰ ،          « شرکت تخفیفان » را تاسیس و سایت تخفیف گروهی را هم راه‌اندازی کرد. او معتقد است برای مدیریت کسب و کار نیاز به تجربه و دانشی است که با تحصیلات آکادمیک نمی‌توان به راحتی به آن رسید.

در جشنواره وب ایران، سایت تخفیفان برنده بهترین سایت درحوزه کارآفرینی و کسب و کار شد. کاربران با عضو شدن در این سایت و وارد کردن آدرس ایمیلشان، هر روز از تخفیفان پیشنهادهای جدیدی دریافت می‌کنند. این سیستم هزینه اولیه‌ای برای شرکای تجاری ندارد و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

راه اندازی سایت تخفیفان :

نازنین و نگین دانشور، در تابستان سال ۱۳۹۰ تخفیفان را بنیان‌گذاری کردند. خواهران دانشور این کسب‌وکار را دو نفری شروع کردند و اکنون حدود ۱۷۵ نیرو در تخفیفان مشغول به کار هستند. حدود ۱۱۰ نفر در دفتر تهران و بین ۵۰ تا ۶۵ نفر هم در ۱۰ نمایندگی‌ در استان‌ها فعالیت می‌کنند. در حال حاضر با بیش از ۴۰ هزار کسب‌وکار همکاری می‌کنیم. تخفیفان ترکیب دو کلمه تخفیف و آن (on) است که کلمه دوم به زبان انگلیسی و به ‌معنی روشن است. یعنی تخفیف فعال است و می‌توان از آن استفاده کرد.برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

pdf download

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: