ویژگی‌های کارآفرین

ویژگی‌های کارآفرین

مقـدمـه :

دنیای امروز، دنیای علم و تکنولوژی است و منبع اصلی تولید علم و فناوری، در مغز انسانها نهفته است و در تمام سرمایه‌گذاری‌های دنیا، مغزهای متفکر صنعتی و خدماتی، شناسایی و جذب می‌‌شوند. این افراد خلاق، نو‌‌آور و مبتکر با عنوان «« کار‌آفرین »»، منشاء تحولات بزرگی در زمینه‌های تولیدی و خدماتی شده‌اند که از ‌آنها به عنوان قهرمانان ملی یاد می‌شود و همواره چرخ‌های توسعه اقتصادی کشور‌ها، با توسعه کارآفرینی آنها به حرکت در می‌آیند.

«« كارآفريني »» فرآيندي است كه كارآفرين با ايده‌هاي نو و شناسايي فرصت‌هاي جديد و با بسيح منابع، ‌مبادرت به ايجاد كسب و كار و تاسیس شركت‌هاي نو، سازمان‌هاي جديد و نوآور و رشد يابنده نموده و همواره با پذيرش مخاطره و ريسك است و منجر به معرفي محصول و يا خدمات جديدي به جامعه مي‌گردد. كارآفريني‌ فرآيند ايجاد و دستيابي‌ به‌ فرصت‌ها و دنبال‌ كردن‌ آنها، بدون‌ توجه‌ به ‌منابعي‌ است‌ كه‌ در حال‌ حاضر موجود است‌.

بسياري از صنايع جديد، ناشی از پيامدهاي كارآفريني مي‌باشند، مثل کامپيوترهاي شخصي، تلفن‌هاي همراه، خريد از طريق اينترنت، سرگرمي‌هاي ديجيتال، بيوتكنولوژي، تلويزيون‌هاي كابلي، نرم‌افزارها، محصولات جديد نفتي، ارتباطات بي‌سيم، خدمات پستي ـ صوتي، فروشگاه‌هاي اينترنتي، رسانه‌هاي ديجيتالي، فناوری اطلاعات و …

به راستي كار‌آفرين كيست؟

آيا كارآفرينان ويژگي‌هاي متمايزي، از ديگر بازيگران صحنه اقتصاد کشور دارند؟

تصويري اجمالي از شخصيت كارآفرين

كارآفرينان ‌طيف ‌متنوعي ‌را شامل‌ مي‌شوند، كه ‌همين ‌باعث ‌تنوع‌ در تعريف کارآفرین و كارآفرينی شده ‌است‌. كارآفرين براي اينكه بتواند آنچه را كه مي‌انديشد، عينيت ببخشد، بايد رئيس و كار‌فرماي خود باشد. وقتي خلاقيت از ذهن به عمل منتقل مي‌شود، نو‌آوري صورت مي‌گيرد. نو‌آوري يعني پيمودن راه نرفته، كسي كه اولين بار راهي را مي‌پيمايد، ‌اولين كسي است كه مي‌تواند خبر مخاطرات راه را براي ديگران بياورد. يعني كارآفرين خطرپذير است.برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

pdf download

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: