15 تـوصیه به تـازه ‌واردهـای بــازار بـورس

۱۵ توصیه به تازه ‌واردهای بازار بورس

۱ـ اگر قصد دارید که در بازار بورس به طور مستقیم یا غیر مستقیم وارد و سرمایه‌گذاری کنید، باید اطلاعات لازم درباره هر نوع سرمایه‌گذاری را جستجو و مشخص کنید که به چه روشی از سرمایه‌گذاری علاقه‌مند هستید. در انتخاب روش سرمایه‌گذاری موارد زیر مهم است :

  • کسب سود بیشتر نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری
  • حصول اطمینان از قانونی بودن روش سرمایه‌گذاری
  • اطلاع از بازار مورد نظر در هر زمان (وجود شفافیت در بازار)
  • قابلیت نقدشوندگی سریع و راحت

چه انتظاری از سرمایه‌گذاری دارید؟ آیا تحمل زیان و ریسک زیاد را دارید؟ وقت آزاد روزانه شما چقدر است؟

۲ـ اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازار بورس را دارید، با نگاه بلندمدت سرمایه گذاری کنیـد. ازنظر افراد با تجربه، بهترین مدت سرمایه گذاری در بورس، دوره سه ساله است. همیشه به یاد داشته باشید که بازار بورس بازاری سودده برای افراد صبور و بازاری زیانده برای افراد عجول و هیجانی است. به کسانی که برای یک دوره زمانی کوتاه مدت، سرمایه گذاری می کنند، سفته باز Speculator می گویند.

۳ـ با سرمایه کم وارد بازار شوید، چون در آغاز هر کسب و کاری علاوه بر علم، تجربه هم لازم است. اگر زود رشد کنید و بی تجربه بمانید، تو خالی و به سادگی شکسته خواهید شد. دو عنصر دانش و تجربه باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند، تا به یک سرمایه‌گذاری موفق بینجامد.۴ـ ذات بورس با نوسان همراه است، بازار همیشه مثبت و رو به رشد نیست. همیشه خود را برای بازار منفی آماده کنید و اطلاعات‌تان را برای موفق شدن در چنین شرایطی بالا ببرید و در مواجهه با افت و خیزهای مقطعـی بازار، هیچگاه بصورت شتابـزده و هیجانی اقدام به خرید یا فروش سهام نکنید. به شایعات توجه نکنیـد و همواره براساس اطلاعات واقعی و معتبر تصمیم گیری کنیـد.
برای مطالعه متن کامل مقاله، فایل پی دی اف را دانلود فرمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: